#2 Co se nepovedlo

Stala jsem se klientkou prodejce funkčního oblečení, mám zákaznickou kartu, kde jsem odsouhlasila zasílání marketingových sdělení, proto mi už několikrát přišel e-mail s novinkami na e-shopu této značky. Ale…

Co myslíte, že se nepovedlo?

Podívejte se níže na komentovanou ukázku zmiňovaného e-mailu.

Vidíte text e-mailu? Ne? Já také ne. Šablona e-mailu zřejmě vůbec nepočítá s tím, že by čtenář měl vypnuté zobrazování obrázků nebo z důvodů bezpečnosti automaticky blokované stahování obrázků.

Tento jev je velmi častý, jedná se o 45 % příjemců e-mailů a tvůrce zpráv s touto technickou překážkou musí počítat.

Co s tím? Při tvorbě e-mailů nepoužívejte výhradně obrázky, fotky. Důležitá sdělení komunikujte také textem mimo obrázek, používejte alternativní text „alt“ u obrázků, ať je zřejmé, co se v „prázdnotě“ skrývá.

Vyzkoušejte si šablonu, kterou používáte v rámci testovací rozesílky také v různých poštovních klientech a pamatujte na to, že e-mail netvoříme pouze grafickou formou, ale i textovou.

Velkým nedostatkem je také chybějící patička e-mailu s možností se odhlásit a dalšími chybějícími povinnými informacemi dané legislativou např. kdo e-mail odeslal (identifikace odesílatele), upozornění na obchodní sdělení.

Názorně jsem nedostatky vyznačila tady:

Chcete se vyvarovat chyb, využít e-mail jako prodejní nástroj a podpořit doručitelnost svých e-mailů? Přidejte se do e-mailingové masterclass tady.

Jsem expertkou na e-mail marketing a automatizaci v online podnikání. Pomáhám podnikatelům, e-shopařům, marketérům a virtuálním asistentkám vyznat se v e-mail marketingu a dosáhnout cílů, které si stanovili. Při mentoringu a konzultacích se zabývám nastavením strategie v podnikání a funkčního e-mail marketingu. Můžete se mnou spolupracovat na tvorbě byznys strategie při online konzultacích nebo v tématických MasterClass, kde učím, jak úspěšně používat e-mailing v podnikání. Co jsem pro vás připravila najdete >> tady

Propojme se:

Přidejte se do facebookové skupiny o e-mailingu a podnikání

Najdete tam další tipy, novinky a odpovědi na otázky.

  • Kategorie