Vánoční e-mailová inspirace

Začínám odpočítávat dny, co zbývají do Vánoc...

A jak vnímáte téma Vánoc v e-mailingu vy?

Začtěte se do inspirativních tipů pro e-mailing využitelné nejen o tomto čase a načerpejte tipy, jak oživit vaše e-mailové kampaně nebo jak vytvořit kouzelnou atmosféru v e-mailových schránkách vašich čtenářů.

ŠŤASTNÉ A VESELÉ VÁNOCE

Dana Hanousková

1/ E-mail jako vánoční stromeček

Znáte ten pocit, když na trhu ve vánočním stánku procházíte jednu řadu za druhou, hledáte ten nejkrásnější stromeček a najednou... tam je! Dokonalý ve všech směrech. Stejně tak by mohl vypadat každý váš e-mail.

Vím, že čas je váš nejvzácnější zdroj a myšlenka dalšího marketingového kanálu může znít jako luxus, který si nemůžete dovolit.
Ale co kdybych vám řekla, že e-mailing může být vaším tajným superhrdinou v obchodní strategii? Ano, i v tomto digitálním čase plném sociálních sítí.

Představte si, že každý e-mail, který pošlete, je jako vánoční stromeček, který s radostí zdobíte a rozsvěcujete. Není to jen o tom nasypat do e-mailu několik slevových kódů nebo přáníček. Je to o tom vytvořit zážitek, který vaši čtenáři, zákazníci budou s nadšením očekávat.

A jak ale na to?

 • Zvolte správný typ stromečku (e-mailu) - Rozhodněte se, jestli chcete poslat informativní newsletter, osobní e-mail nebo exkluzivní nabídku. Každý typ má svůj čas a místo.
 • Zkontrolujte jeho zdraví (obsah) - Je váš e-mail plný hodnoty? Přináší to, co vaše cílové publikum očekává a potřebuje?
 • Zajistěte, aby byl stabilní (struktura) - Je váš e-mail snadno čitelný a přehledný? Používáte odstavce, nadpisy a důležité informace na viditelných místech?
 • Ozdobte ho s láskou (vizuál) - Vizuální stránka vašeho e-mailu může povzbudit k otevření a čtení. Použijte obrázky, které doplňují text, ale pozor, vždy by mělo být v e-mailu více textu než obrázků, aby nebyl příliš datově velký a nepůsobil jako spam.
 • Osvětlete ho (výzva k akci) - Každý e-mail by měl mít jasný účel. Co chcete, aby vaše čtenáři udělali po jeho přečtení? “Vyberte si! Čtěte dále! Kupte! Přihlaste se! Sdílejte!” Ale pozor, vždy dodržujte 1 hlavní sdělení v 1 e-mailu. To neznamená, že nemůžete mít v e-mailu více tlačítek, ale směřujte je k jednomu cíli.

A nezapomeňte, že nejlepší stromeček (e-mail) je ten, který je poslán s jasnou myšlenkou a péčí. Nebojte se vložit do svých e-mailů “osobní dotek”, sdílet příběhy a zkušenosti, které vás odlišují od ostatních.
Tak co, jste připraveni, aby vaše e-mailové kampaně zazářily jako ten nejkrásnější vánoční stromeček?

2/ Předmět je to kouzlo

Máte pocit, že vaše e-maily jsou neviditelné mezi stovkami jiných? Není to o kouzlu 🎄, je to o správném předmětu!

Víte, že právě váš e-mail může být ten, na který se vaši zákazníci nejvíce těší? V tomto svátečním období se můžete dostat přímo do jejich srdcí – a to vše díky kouzlu správně zvoleného předmětu vašeho e-mailu.

A jaké předměty mohou okamžitě rozzářit e-mailovou schránku vašich zákazníků a zároveň vykouzlit úsměv na jejich tváři?

Tady je několik tipů na vánoční předměty e-mailů:

 • Ano, jsou Vánoce a my jsme uvízli v práci! – ukážete, že rozumíte jejich situaci a sdílíte stejný zážitek jako čtenáři. V e-mailu můžete vyprávět příběh a najít i na této situaci pozitivní souvislosti. Nebo je vyzvat ke sdílení jejich příběhu.
 • 14 skvělých nápadů na dárky – poskytněte hodnotu a inspiraci pro ty, kteří se potýkají s výběrem dárků a nevědí, co letos nadělit, aby přinesli obdarovanému radost.
 • Zabalte se – vytvořte pocit očekávání a tajemna, co najdou v e-mailu.
  Na koho jsi zapomněl? Vstupte do obchodů se slevou 40 % – připomeňte jim, že ještě mají šanci udělat někomu radost.
 • Rudolf na útěku! – přidejte trochu humoru a zvědavosti, co se za tímto e-mailem skrývá.
 • Hlavně nepřijít pozdě! – vzbuzujte pocit naléhavosti, ale s lehkým svátečním nádechem. Můžete do e-mailu napsat tematický příběh, který navážete na vaši službu nebo produkt a pointu stočíte na situaci, co může váš cílový zákazník zažívat a není mu v tom dobře.
 • Otevřete si svůj dárek od nás – slevy, které vás zahřejí! – emoce tepla a pohody jsou s Vánocemi spojené, ale slevy nebo bonusy by měly být skutečné, jinak čtenáře odradíte a příští předmět už neotevřou kvůli způsobenému zklamání.
 • Přejeme Vám sváteční radost s vánočními slevami! – Tady jde o přímý přístup. Řeknete příjemci, že vaše nabídka je více než jen sleva - je to zážitek, který přináší radost.

Nyní, když máte tyto tipy, je čas je vyzkoušet. Nebojte se experimentovat a přizpůsobit předměty e-mailů specifickému tónu a charakteru vaší značky.

Vánoce jsou obdobím sdílení, tak proč nezačít právě sdílením těch nejlepších nabídek s vašimi zákazníky?
A nezapomeňte, že kvalitní obsah e-mailu je stejně důležitý jako jeho lákavý předmět.

3/ Recept na úspěšný e-mail

Víte, co mají společného vánoční cukroví a e-mailové kampaně?

Na první pohled možná nic, ale když se podíváte blíže, uvidíte, že úspěch obou závisí na správné směsi a přesném postupu.

Stejně jako při pečení cukroví, tak i v e-mailingu potřebujete recept, který vás dovede k lahodnému výsledku.
Ať už jste e-mailing vyzkoušeli a nedaří se vám dosáhnout očekávaných výsledků, nebo váháte, jestli se do něj vůbec pustit, mám pro vás něco, co vám změní pohled na e-mailovou komunikaci.

Představuji vám e-mailový recept, který je tak jednoduchý jako příprava vánočního cukroví, ale zároveň tak efektivní, že se vaši čtenáři budou po vašich e-mailech mlsně olizovat.

Začneme s 1 hrstí osobnosti.
Vaše e-maily by měly odrážet vaši jedinečnost a to, co dělá vaše podnikání výjimečným. Nikdo nechce číst neosobní hromadné zprávy, které působí, jako by byly odeslány masově tisícům lidí nebo je tvořila AI. Osobnost je totiž jako vanilkový extrakt v cukroví – dodává nezaměnitelnou chuť.

Dále přidáme 2 lžíce hodnotného obsahu.
E-maily by měly poskytovat něco užitečného – tipy, triky, exkluzivní nabídky, nebo třeba odborné znalosti, které nikde jinde čtenáři nenajdou. Tento obsah je jako mouka v receptu – bez ní by vám zbyla jen neuspořádaná směs ingrediencí.
A na závěr, nezapomeňte na špetku atraktivních obrázků. Vizuální prvek je v e-mailovém marketingu klíčový. Obrázky přitahují pozornost a mohou vyvolat emoce, které slova sama o sobě nedokážou. Je to jako posyp na cukroví, který upoutá oko a vyvolá chuť. Takovým “posypem” mohou být i emotikony v předmětu e-mailu.

Nebojte se experimentovat s tímto receptem.
Mixujte, ochutnávejte a upravujte podle chuti vašeho cílového publika.
A nezapomeňte, že stejně jako při pečení, i v e-mail marketingu se nejlepší výsledky někdy dostaví až po několika pokusech.
Máte svůj vlastní osvědčený recept na e-mailové kampaně?

4/ Tajná ingredience pro váš e-mailing

Už jste někdy cítili, že vánoční e-mailová kampaň může být stejně magická jako první sníh? Nebo že správný playlist může být tou tajnou ingrediencí, která vaše marketingové úsilí promění v zářivou sváteční show?

Podnikání je maraton, a obzvláště v předvánočním období může být tvorba e-mailů výzvou, která vyžaduje nejen kreativitu, ale i spoustu energie.

Sami dobře víme, že rozesílání e-mailů nemusí být jen rutinní činnost. Může to být příležitost ke sdílení a budování vztahu s našimi klienty.

Ale jak toho dosáhnout, když nám dochází inspirace i síla?
Tady přichází na pomoc vánoční playlist, který jsem pro vás pečlivě sestavila!

Hudba má moc přenést nás do světa, kde všechno je možné, a já si přeji, aby tento playlist byl vaším společníkem při tvorbě kouzelných e-mailových kampaní.

Začněte klasikou - "All I Want for Christmas Is You" od Mariah Carey vás okamžitě naladí na správnou vlnu a připomene vám to, co vaši zákazníci opravdu chtějí.

Když potřebujete chvilku klidu a soustředění, pusťte si "White Christmas" ve verzi Bing Crosbyho.
Chcete-li něco modernějšího a svěžího, "Underneath the Tree" od Kelly Clarkson vás nabije energií.

A když už budete finišovat s posledními detaily, nechte se unést rytmem "Last Christmas" od skupiny Wham! A navíc si můžete připomenout, že každý rok máme šanci začít znovu.

Každou melodii v tomto playlistu jsem vybrála tak, aby vám připomněla, že e-mailing může být stejně pestrý a oslňující jako vánoční výzdoba. A když vaše kampaně odráží tuto energii, vaši čtenáři to ucítí a ocení.

Nebojte se využít sílu hudby k tomu, aby vaše e-maily byly nejen efektivní, ale také plné radosti a vánočního ducha.
A nezapomeňte, že každý e-mail, který odešlete, je jako vánoční dárek pro vaše zákazníky - dárek, který může potěšit, zaujmout a vytvořit trvalou hodnotu.

Všimli jste si, že správná melodie může udělat zázraky? Co bude hrát v pozadí, když budete vytvářet vaši další kampaň?

5/ Co pracuje za vás?

Jaký vánoční film vám vždycky zaručeně navodí tu pravou sváteční atmosféru?

Ať už jste fanoušci klasiky jako "Sám doma" nebo máte raději novější kousky jako "Láska nebeská", jedno mají společné – dokážou nám vytvořit ten útulný, vánoční pocit

Ale víte, co by vám mohlo zpříjemnit tyto chvíle ještě více?

Představa, že vaše podnikání běží hladce a efektivně i během sledování vašeho oblíbeného filmu!

Jsem si jistá, že mnozí z vás máte plné ruce práce a někdy se zdá, že si nemůžete dovolit ani chvíli oddechu. Ale co kdybych vám řekla, že existuje způsob, jak vaše podnikání může pracovat za vás, aniž byste museli dělat cokoli? Ano, hovořím o magii automatizovaných e-mailů.

E-mailový marketing je nesmírně mocný nástroj. Ale nejde jen o to poslat občasné newslettery. Jde o strategii, o vytvoření spojení, o to, aby vaše zprávy přicházely v pravý čas a přinášely hodnotu vašim klientům.

A co je na tom nejlepší? Jednou nastavené automatizované e-mailové kampaně pracují za vás, zatímco vy si můžete v klidu vychutnat svůj oblíbený (vánoční) film.

Takže, jak toho dosáhnout?
Tady je pár tipů:

 • Segmentujte svůj e-mailový seznam – oslovujte každého přímo a osobně.
 • Nastavte uvítací sérii e-mailů pro nové čtenáře a klienty– ať mají důvod zůstat.
 • Automatizujte e-maily po nákupu – udržujte kontakt a zvyšujte angažovanost.
 • Plánujte sváteční e-mailové kampaně – využijte speciální příležitosti během roku.
 • Měřte a optimalizujte – sledujte, co funguje, a nebojte se experimentovat.

Představte si, že všechny tyto procesy běží na pozadí, zatímco vy si pod dekou s horkým kakaem díváte na Pyšnou princeznu. Zní to jako sen, že?

Jaký je VÁŠ oblíbený vánoční film, který vás dostane do sváteční nálady?

Další e-mailingové tipy vám pošlu do e-mailu.

Podívejte se, co jsem pro vás ještě nachystala.

Naučíte se, jak zvýšit doručitelnost a otevíratelnost e-mailů, jak navyšovat databázi klientů a jak pomocí segmentace navyšovat zisk.

Více kontaktů= Vyšší prodeje
Přiveďte do své databáze ziskové kontakty.

Konzultace

Nepřináší vám e-mailing, co potřebujete?
Nebo začínáte a chcete pomoci s nastavením  
e-mailového nástroje a se strategií? 

Záznamy z konference

Hvězdy e-mailingu

Více jak 40 přednášek a rozhovorů o českých i zahraničních osobností | aktuální trendy | nové technologie | inspirace z praxe

Ještě neodebíráte můj newsletter - Zavináče od Dany?

V newsletteru vám ukážu, že e-mailing může být zábava, hra, péče i vaše osobitost.

Napište mi svoji e-mailovou adresu a  můžete se těšit na tipy, doporučení a vychytávky, které sama používám nebo co jsem testovala a jsem z výsledků nadšená. 

Chcete individuální péči v oblasti marketingu, strategie v podnikání nebo nastavení automatizace? Objednejte si konzultaci ZDE