V e-mailingové aplikaci SmartEmailing se objevila nová funkce, a to kontrola antispamu. Uživatelé tohoto nástroje si mohou nyní zkontrolovat, zda e-mail u příjemců nespadne rovnou do spam složky.
Velkou výhodou této nové funkce je, že antispamová kontrola je nasazena přímo v aplikaci a probíhá zároveň se zasláním náhledového e-mailu. Nemusíte nic dalšího instalovat ani aktualizovat. Funkce je dostupná také v přehledu vytvořených kampaní pod tlačítkem „akce“.
Výsledek znáte okamžitě a díky bodovému skóre také vidíte, jak závažné chyby se v e-mailu objevují, jak je napravit a zároveň máte informaci o celkové velikosti vašeho e-mailu, což je důležité zejména pro doručování do Gmailu, který příliš dlouhé e-maily ořezává a velké nedoručuje.
Ukázka vyhovujícího e-mailu se správným nastavením DNS zaznamů a dobrou reputací odesílací domény:
Ukázka výsledku testu u e-mailu s použitými spamovými slovy v předmětu e-mailu, větším rozsahem obrázků vůči textu, odlišné odesílací adresy od adresy v patičce.
SmartEmailing zařadil tuto kontrolní funkci díky spolupráci s VirusFree (Excello), nejpřísnějším antispamem na českém trhu, který využívá většina českých providerů a Google.
Systém vyhodnocuje celou řadu ukazatelů, např. odhaluje tzv. znaky spamu (díky komponentům jako SpamAssassin, Rspamd), kontroluje blacklisty (IP adresy, domény), hlídá technickou správnost (podpisy, platný SPF a DKIM). Vše je ovšem ještě daleko složitější, protože vždy záleží na kontextu daného e-mailu, a jeho odesílateli i chování příjemce.
SmartEmailing si můžete vyzkoušet zdarma na 14 dní a vyzkoušet také antispam.
Co se týká konkurenčních aplikací a e-mailingových nástrojů tak pro doplnění ještě stručně uvádím další možnosti, jak svoje hromadné e-maily můžete před odesláním zkontrolovat.
Funkci spam testu má zařazenou také e-mailingový nástroj Ecomail, kdy si můžete e-mail otestovat již při jeho tvorbě. Výsledkem jsou v případě spamových zjištění vypsané tzv. spam hlášky např. DKIM_VALID, FREEMAIL_FORGED_REPLYTO, FROM_EXCESS_BASE , kdy v nápovědě máte popsáno, co bylo nalezeno za problém.
U e-mailingového nástroje Mailkit má kontrola tzv. Spam skóre již pátnáctiletou tradici a je používá anti-spamového programu SpamAssassin. Podle vyhodnocení několika stovek parametrů se dozvíte, zda poštovní klient váš e-mail nevyhodnotí jako spam, zároveň si v detailu můžete zobrazit podrobnosti. V případě vysokého Spam skóre takový e-mail z Mailkitu ani neodešlete. Je to ochrana nejen vaší reputace jako odesílatele, tak odesílacího nástroje.
E-mail před odesláním můžete také zkontrolovat pomocí nástroje MailerCheck. Tento online nástroj otestuje, zda váš e-mail nevypadá jako spam. Kontroluje fráze v obsahu, odkazy i obrázky, nastavení odesílacího nástroje. Více o tom píšu v tomto článku a uvádím i návod pro testování.
Dalším testovacím nástrojem, kde můžete svůj e-mail prověřit je Mail tester. Na vygenerovanou adresu zašlete zdarma vytvořený e-mail a během chvíle máte jasno, co a jak musíte opravit, aby e-mail neskončil hned ve spam složce.
Propojme se:
Přidejte se do facebookové skupiny o e-mailingu a podnikání
Najdete tam další tipy, novinky a odpovědi na otázky.